Wygodny fotel biurowy do pracy przez wiele godzin – ranking foteli biurowych 

Posted in: Ale krzesła

Praca w biurze, nie jest tak łatwa, jak się wydaje. Spędzanie ośmiu lub więcej godzin dziennie w jednej pozycji siedzącej może nieść za sobą poważne skutki dla ciała człowieka. Nietrudno nabawić się przez to problemów z kręgosłupem, szyją czy barkami. Oczywiście, aby zniwelować negatywne skutki siedzącego trybu pracy, warto zadbać o odpowiedni ruch jednak to nie wszystko, co można zrobić. Jeśli spędzasz wiele godzin w biurze i chcesz zadbać o swój komfort pracy, koniecznie zainwestuj w dobry, ergonomiczny fotel biurowy. Szukasz wygodnego fotela do pracy? Przedstawiamy ranking 10 najlepszych foteli biurowych w sklepie Alekrzesła.pl

Jaki powinien być dobry fotel biurowy? 

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, wybór odpowiedniego fotela biurowego to nie tylko design, ale przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego komfortu podczas pracy. Dobry i wygodny fotel biurowego to wręcz najważniejszy element każdego stanowiska pracy. Kluczowymi aspektami takiego fotela jest przede wszystkim regulacja wysokości siedziska lub regulacja zagłówka. W skrócie na tego typu fotele do pracy przy biurku mówi się fotel biurowy ergonomiczny. Co dokładnie oznacza, że fotel jest ergonomiczny? Dowiesz się z kolejnego akapitu. 

Czym jest fotel ergonomiczny? 

Fotel ergonomiczny to rodzaj krzesła, które zostało zaprojektowane z myślą o zminimalizowaniu negatywnych skutków długotrwałego siedzenia i zapewnieniu maksymalnego komfortu pracy. Fotele ergonomiczne są dostosowane do naturalnej postawy ciała i zapewniają optymalne ułożenie kręgosłupa, co może pomóc w zapobieganiu bólom pleców, szyi i innym dolegliwościom związanym z niewłaściwą pozycją podczas pracy.

Ergonomiczne fotele biurowe posiadają szereg cech, które zapewniają wygodę i poprawiają jakość pracy, m.in.:

 • Regulację wysokości fotela oraz regulowane podłokietniki
 • Możliwość regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia
 • Wsparcie dla kręgosłupa, w tym podparcie części lędźwiowej.
 • Wygodne i miękkie siedzisko
 • Wyprofilowane oparcie
 • Oddychające, przewiewne materiały, które zapobiegają przegrzewaniu się ciała podczas długiego siedzenia
 • Fotel posiadać powinien konstrukcję, która umożliwia swobodny ruch i zmianę pozycji.

Fotele ergonomiczne są polecane dla osób, które spędzają długie godziny przed biurkiem, zwłaszcza dla tych, którzy pracują w pozycji siedzącej przez większość dnia. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu fotele ergonomiczne mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśni, poprawie krążenia i zmniejszeniu ryzyka urazów i dolegliwości związanych z pracą w pozycji siedzącej.

10 najlepszych foteli biurowych w sklepie AleKrzesła.pl – ranking

Jeśli szukasz obrotowego fotela biurowego, który zapewni Ci komfortową pozycję przy biurku, przedstawiamy Ci nasz ranking najlepszych foteli biurowych na luty 2023 r. 

 1. ERGOTHRONE – to wysokiej klasy fotel, który dzięki dużej liczbie regulacji swobodnie można dopasowywać do własnych potrzeb. Łączy on jednocześnie elegancję oraz niezwykłą funkcjonalność. Każdy element oparcia i siedziska wykonany jest z siatki, która zapewnia wentylację oraz dopasowuje się do ciała. 
 2. ERGOHUMAN – kolejna w tym zestawieniu propozycja to również fotel obrotowy posiadający szeroki zestaw regulacji oparcia i podłokietników. Fotel ten jest bardzo wygodny a w wersji tapicerowanej skórą naturalną, świetnie dopasuje się do biura w każdym stylu. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych oraz w wykończeniu z siatki. 
 3. REYA elastomer – ten fotel to bardzo ciekawą propozycją dla osób lubiących niecodzienny design oraz wyjątkową wygodę. Obrotowy fotel, tapicerowany bardzo wytrzymałą i zapewniającą świetne podparcie tkaniną membranową. Ten model dostępny jest również w wersji z siatką. 
 4. ERGOTECH – ciekawy stylistycznie fotel tapicerowany tkaniną membranową. Posiada specjalnie zaprojektowane oparcie dostosowujące się do kształtu pleców. Posiada polerowaną podstawę jezdną wyposażoną w 5 kółek. Oferuje też regulację podłokietników, zagłówka, oparcia, oraz siedziska.
 5. WAU 2 – krzesło WAU 2 to charakteryzujący się designerskim wyglądem nowoczesny fotel biurowy. Tapicerowany jest miękką i przyjemną tkaniną. Posiada wentylowane oparcie zapewniające oddychanie. Fotel również posiada zestaw regulacji dla wszystkich odcinków kręgosłupa. 
 6. SPINELLY – Fotel tapicerowany tkaniną membranową. Posiada szerokie siedzisko oraz wyprofilowane oparcie, które zapewnia odpowiedni komfort wzdłuż kręgosłupa. Wyposażony jest równie w mechanizm samo ważący synchron oraz regulację odcinka lędźwiowego i podłokietników. 
 7. HERO – Ten fotel to również świetna propozycja do pracy przy komputerze. Posiada regulację wysokości zagłówka, co pozwala zwiększyć podparcie na szyjnego odcinka kręgosłupa. Fotel posiada wyprofilowane oparcie tapicerowane siatką i siedzisko wyłożone tkaniną BL. 
 8. SO-ONE – Bardzo wygodny fotel do biurka dostępny w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Fotel ten skupia w sobie zarówno dobrą ergonomię, jak i prostotę formy i dobry stosunek ceny do jakości. Boki siedziska i oparcia tapicerowane przestrzenną siatką MAFRA. 
 9. ARES MESH – prezentowany fotel został wykonany z tkaniny materiałowej membranowej i siatki. Fotel jest wyposażony w wyprofilowane oparcie oraz szerokie wygodne siedzisko. Posiada mechanizm swobodnego kołysania oraz blokadę w pozycji pracy. Wyposażony jest też w płynną regulację wysokości. 
 10. DEAL – Dobry i tani fotel biurowy, który zapewnia dobre podparcie jednakowo dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Jest on odpowiedni do dłuższego siedzenia przy biurku. Posiada profilowane oparcie tapicerowane tkaniną membranową. 

Najlepsze fotele i krzesła biurowe – podsumowanie 

Siedzący tryb pracy jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia pracowników biurowych i może prowadzić do wielu dolegliwości, takich jak bóle pleców, szyi i ramion oraz problemy z kręgosłupem. Dlatego właśnie wybierając fotel koniecznie postaw na ten, który pomoże Ci zachować prawidłową pozycję podczas wielogodzinnej pracy. Powinien on zapewniać podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz dopasowywać się do kształtu pleców. Jeśli zastanawiasz się, jaki fotel biurowy wybrać, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu. Możesz wybrać jeden z modeli foteli wymienionych powyżej albo poszukać samemu.