Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Posted in: Ale krzesła

Aranżacja dziecięcego pokoju odgrywa bardzo ważną w rolę. Punktem szczególnym powinno być zorganizowanie odpowiedniego miejsca do nauki. Dwa najważniejsze meble tego miejsca to oczywiście biurko oraz wysokiej jakości fotel. W tym artykule skupimy się na wyborze krzesła biurowego dla dziecka. Czym charakteryzuje się krzesło ergonomiczne? Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Jak krzesło biurowe może wpływać na prawidłową postawę przy biurku?

Dobre krzesło biurowe zdecydowania ma pozytywny wpływ na prawidłową postawę poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla pleców i kręgosłupa. Źle dobrany fotel mógłby przyczynić się do bólu pleców oraz trwałych wad kręgosłupa. Powinno mieć regulowaną wysokość siedziska i oparcia, aby umożliwić dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Powinno również mieć wyprofilowane siedzisko i oparcie, które pomagają utrzymać prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia. Dodatkowo ważne jest, aby krzesło dziecięce było stabilne i bezpieczne.

Cechy idealnego krzesła dziecięcego

Idealne krzesło dla dziecka powinno odznaczać się odpowiednią ergonomią. Ważne jest, aby dziecko miało odpowiednie warunki do odrabiania lekcji i nauki. Czym powinno się charakteryzować najlepsze krzesło dziecięce?

  • regulacja wysokości oparcia
  • wygodne siedzisko
  • odpowiednia głębokość siedziska
  • stabilna podstawa krzesła
  • design

Wszystkie wyżej wymienione cechy bez dwóch zdań zapewniają dziecku komfort podczas codziennej pracy nad lekcjami.

Jaki rozmiar krzesła do biurka wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedniego krzesła dziecięcego lub młodzieżowego, koniecznie zwróć uwagę na jego rozmiar. Złym pomysłem będzie wybór krzesła normalnych „dorosłych” rozmiarów, gdy Twoje dziecko ciągle rośnie. Odpowiedni rozmiar powinien być dopasowany do wzrostu dziecka oraz jego wagi. Wysokość krzesła powinna być taka, aby dziecko siedziało swobodnie, stawiając stopy na podłodze. Z tego powoda przyda się również regulacja wysokości siedziska. Taka pozycja zapewnia odciążenie kręgosłupa.

Z jakim oparciem wybrać krzesło dla dziecka?

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru zdrowego krzesła jest oparcie. Oczywiście nie ulega dyskusji to, że jest ono konieczne. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na wysokości oraz wyprofilowanie. Wysokości oparcia powinna być taka, by sięgała od odcinka lędźwiowego do łopatek. Da to odpowiednie podparcie pleców i zapewni dziecku komfort. Wyprofilowanie oparcia powinno być w kształt litery S. Sprawi to, że będzie dopasowywało się do naturalnego kształtu kręgosłupa dziecka.

Czy fotel młodzieżowy powinien posiadać regulację wysokości?

Wspominaliśmy już, jak ważna jest możliwość dopasowania wysokości krzesła. Dobre krzesło młodzieżowe powinno posiadać regulację zarówno wysokości siedziska, podłokietników, jak i oparcia. Możliwość regulacji wysokości sprawi, że krzesło będzie mogło rosnąć wraz z dzieckiem oraz pomoże dopasować je do wysokości biurka.

Krzesło obrotowe czy statyczne?

Statyczne krzesło do biurka może być oczywiście wygodne i zapewniające komfort jednak fotel obrotowy jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Obrotowe krzesło ułatwia zmianę pozycji ciała podczas pracy, co jest przydatne np. w momencie, gdy trzeba sięgnąć po coś, co nie znajduje się bezpośrednio na biurku bez konieczności ciągłego wstawania z krzesła.

Ergonomiczne krzesło dla dziecka – podsumowanie

Wybór odpowiedniego krzesła dziecięcego lub młodzieżowego to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć podczas aranżacji pokoju. Wygodne krzesło nie tylko zapewni dziecku komfort podczas odrabiania lekcji czy uczenia się, ale również zadba o jego plecy. Trzeba pamiętać, że na krześle dziecko może spędzać kilka godzin dziennie. W przypadku niskiej jakości fotela może to doprowadzić do trwałych wad postawy.

Jeśli szukasz odpowiedniego krzesła dziecięcego lub młodzieżowego, zapraszamy do naszego sklepu. Posiadamy wiele modeli krzeseł zarówno dla małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla swojej pociechy!