Jakie krzesła do loftowego stołu lub w stylu industrialnym

Posted in: Ale krzesła

Styl loftowy bądź industrialny stają się niezwykle popularnym wyborem podczas aranżacji mieszkań lub domów. Aby jednak w pełni cieszyć z tego typu wnętrz, należy dobrze dobrać meble, jak i elementy wystroju. Jednym z kluczowych aspektów są dobrze dobrane stoły i krzesła. Jeśli posiadasz już swój wymarzony stół w stylu loftowym lub industrialnymi i nie wiesz, jak dobrać do niego odpowiednie krzesła śpieszymy z podpowiedzią. Z tego artykułu dowiesz się, czym dokładnie charakteryzują się oba te style i jak dobrać krzesła do stołu loftowego. 

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Styl loftowy charakteryzuje się dość surowym wyglądem i charakterem. Wiąże się to z jego genezą, czyli adaptacją przestrzeni przemysłowych na cele mieszkalne, jak i biurowe. Jego kolebką jest Nowy Jork lat 60 XX wieku. Główne cechy stylu loftowego to:

  • otwarta przestrzeń – charakterystyczne dla stylu loftowego są przestrzenie z dużymi oknami, wysokimi sufitami, niewielką ilością ścian i drzwi. 
  • surowe materiały – wykorzystuje surowe materiały takie jak beton, cegła, drewno, metal czy szkło, które są często pozostawione w swojej naturalnej formie.
  • minimalizm – styl stawia na minimalizm i prostotę form, a jednocześnie dba o funkcjonalność przestrzeni.
  • kontrast – w stylu tym często występują kontrasty między surowymi materiałami a elementami o cieplejszej fakturze, takimi jak drewno czy tkaniny.

Styl loftowy jest bardzo popularny wśród osób szukających nietypowych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on surowością, minimalizmem i funkcjonalnością, a jednocześnie może być bardzo przytulny i ciepły dzięki zastosowaniu drewna lub tkanin w różnych kolorach. 

Na czym polega minimalizm stylu industrialnego? 

Styl industrialny oraz loftowy łączy wspólna historia dlatego są one tak często mylone. Nic w tym dziwnego skoro zarówno jeden, jak i drugi jest wyjątkowo minimalistyczny i surowy. Tym, co również je łączy to kolorystyka palety barw, w której znajdują się szarość, czerń i zazwyczaj również kolor cegły. Tym, co szczególnie różni te dwa style, jest „przytulność". W stylu loftowym pojawiają się różne stonowane kolory oraz roślinność, które przełamują surowy charakter wnętrza. Industrialny charakter wnętrza to dominacja szarości oraz ciemnych barw inspirowanych przeszłością. 

Jak dobierać krzesła przy stole, by zachować spójny charakter wnętrza? 

Wybierając krzesła do domu, oczom każdego ukazuje się ogromna ilość modeli wykonanych w różnych stylach oraz z użyciem przeróżnych materiałów. Daje to ogromne możliwości wyboru i łączenia styli. Jeśli szukasz odpowiednich krzeseł do stołu, może poszukać modeli w tym samym stylu lub eksperymentować. Sklepy oferują m.in. krzesła tapicerowane, drewniane, metalowe, jak i te łączące ze sobą różne materiały. Decydując się na łączenie różnych stylów w doborze mebli, zwróć uwagę na całokształt wnętrza. W dzisiejszych czasach nietuzinkowe połączenia są mile widziane, dlatego krzesło w stylu A może świetnie współgrać ze stołem stylu B (np. stylu loft).

Krzesła do stołu w stylu loftowym lub stołu industrialnego

Pomimo że pomiędzy jednym, jak i drugim stylem istnieją pewne różnice to kształty krzeseł industrialnych, a także loftowych będą dosyć podobne. Pozwala to swobodnie dopasowywać do siebie meble o jednym, jak i drugim profilu. Jak więc dobierać krzesła w stylu loftowym i industrialnym do stworzenia jadalni? 

Typowy stół do jadalni w stylu loft lub industrialnym posiada drewniany blat oraz metalową konstrukcję. Ważnym aspektem tego typu mebli są również geometryczne kształty. Aby jak najlepiej odzwierciedlić charakter dawnej fabryki, drewno często jest specjalnie postarzane, ale na elementach metalowych uwydatniana jest rdza. Z racji prostoty, jaką charakteryzują się industrialne stoły, również w tym kierunku warto patrzeć kątem krzeseł. Krzesło w stylu loft powinno być pozbawiony zbędnych zdobień, ornamentów czy giętych nóg i oparć. 

Jeśli chodzi o dobór odpowiednich materiałów koniecznie postaw na metalowe krzesła z drewnianymi elementami zarówno o prostym, jak i jak designerskim, ale minimalistycznym kształcie. Mogą mieć one również tapicerowane siedziska i oparcia. W tego typu wnętrzach sprawdzą się np. tkaniny pikowane, skóra. Jeśli chodzi o kolorystykę, zwróć uwagę na odcienie brązu, kolor szary oraz niebieski. Szeroki wybór kolorów drewna, materiałów oraz kształtów industrialnych krzeseł pozwoli Ci niezwykle wyjątkowo urządzić wnętrze Twoje jadalni, oraz każdego innego pomieszczenia. 

Jakie krzesła do stołów loftowych i industrialnych – podsumowanie 

Style industrialne, jak i loftowe to ciekawy trend wnętrzarski, który zagościł zarówno wewnątrz naszych domów, jak i również w takich miejscach jak restauracje czy biura. Wybierając swój wymarzony zestaw krzeseł loftowych, pamiętaj również o wygodzie. Ważne by były odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniały komfort nawet podczas długich wspólnych posiłków z bliskimi. Jeśli chcesz wybrać krzesła do jadalni w stylu loft, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu. Design dostępnych modeli na pewno sprawi, że wybierzesz coś do swojego domu.