Czym powinien charakteryzować się wygodny fotel wypoczynkowy?

Posted in: Ale krzesła

Dom to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Po ciężkim dniu pracy nie ma nic przyjemniejszego niż chwila dla siebie w dobrze urządzonym salonie na dobrym i wygodnym fotelu. Komfortowy fotel wypoczynkowy to również miejsce, gdzie spokojnie wypijesz kawę, przeczytasz książkę czy nawet zrobisz sobie krótką drzemkę. Jak więc wybrać wygodny fotel wypoczynkowy? Jak stworzyć sobie miejsce, które pozwoli komfortowo wypocząć po ciężkim dniu?

Jaki rodzaj fotela sprawdzi się w wypoczynku – jak wybrać wygodny fotel wypoczynkowy?

Rynek dostarcza nam wiele foteli, które różnią się między sobą konstrukcją, kształtem, wielkością oraz funkcjami dodatkowymi. Mogę one być wysokie, niskie, na jednej nodze lub czterech. Wśród nich warto jednak wyróżnić takie modele foteli, które nie bez powodu cieszą się największym powodzeniem. O to kilka rodzajów foteli, na które warto zwrócić uwagę:

  • fotel uszak
  • fotel rozkładany
  • fotel bujany
  • fotel z niskim oparciem
  • rattanowy fotel

Wyżej wymienione wypoczynki to meble, które cieszą się na ogromną popularnością, ze względu na swój design, jak i komfort, który oferują. Oprócz tych najczęściej spotykanych modeli warto również pamiętać, że istnieje wiele innych foteli salonowych, które mogą przykuć Twoją uwagę. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bardzo szeroki asortyment foteli wypoczynkowych, z którego na pewno wybierzesz coś dla siebie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela

Tak jak w przypadku innych mebli, również fotele wypoczynkowe można podzielić na te, wygodne, jak i nie. Dzieli je przede wszystkim szereg cech charakterystycznych, które pozytywnie wpływają na ergonomiczność fotela, a co za tym idzie na wygodę. W przypadku foteli wypoczynkowych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • Materiał i wypełnienie – odpowiednie wypełnienie fotela wpływa na to, czy będzie on twardy, czy miękki. Zbyt miękkie wypełnienie sprawi, że fotel bardzo szybko się odkształci. Natomiast zbyt twarde może być niezbyt wygodne. 
  • Wygodne oparcie – oparcie fotela ma bardzo ważne znaczenie dla komfortu. Wybierając fotel z wysokim oparciem, masz gwarancję, że będzie Ci wygodnie nawet po kilku godzinach.
  • Wygodne siedzisko – ważne, aby siedzisko było odpowiednio głębokie, ale nie nazbyt by nie przeszkadzało we wstawaniu. Warto również zwrócić uwagę na miękkość siedziska, aby dobrze dobrać je do własnych preferencji. 
  • Podłokietniki – podłokietniki to ciekawy dodatek, które jak sama nazwa wskazuje, jest dobrym oparciem dla rąk, np. podczas czytania czy picia kawy. 
  • Styl – nie można zapomnieć również o stylu i kolorze krzesła. Z jednej strony musi on oczywiście podobać się właścicielowi, ale również pasować do całego wnętrza, aby zbytnio go nie zaburzać. Na szczęście szeroki wybór foteli na rynku sprawia, że bez problemu dobierzesz dla siebie ten idealny.

Jak wybrać idealny fotel wypoczynkowy?

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, aby wybrać rodzaj fotelu. Oczywiście, jeśli chcesz wybrać fotel, przede wszystkim musisz mieć na uwadze swój komfort. Mają na to wpływ te kwestie, które wymieniliśmy powyżej. Koniecznie musisz wziąć też pod uwagę, aby fotel pasował do Twojego wnętrza pod kątem stylu. Fotel ma zapewniać wygodę, ale również wygląd, które będzie idealnie dopełniał resztę wystroju. W tej kwestii masz do wyboru przede wszystkim fotele skórzane, które cechują się elegancja oraz stylem. Minusem przy ich wyborze może być cena oraz niezbyt duży komfort w gorące dni.

Oprócz skórzanych foteli wypoczynkowych możesz wybrać również tkaniny naturalne i syntetyczne. Te pierwsze charakteryzują się miłym dotykiem i miękkością, ale łatwo ulegają zabrudzeniu, natomiast drugie są bardziej odporne na zabrudzenia i czynniki mechaniczne. Pomimo różnic, wybierając fotel wypoczynkowy, koniecznie dobierz jego obicie według własnych preferencji. Bo finalnie to właśnie Tobie ma się podobać. 

Jaki fotel wypoczynkowy – podsumowanie

Szukasz nowoczesnego fotela wysokiej jakości, które pozwoli Ci na wygodny odpoczynek po ciężkim dniu pracy? Przejrzyj ofertę naszych foteli tapicerowanych i ciesz się z przyjemnych chwil w jego objęciach. Efekt wypoczynku możesz zwiększyć jeszcze bardziej, wybierając rozkładany fotel z funkcją relaksu. Niezależnie od tego, o jakim fotelu marzysz, koniecznie odwiedź nasz sklep. Na pewno znajdziesz tu to, czego szukasz.